Pesin postin tuomia poneja tuossa yhtenä päivänä ja voin sanoa, että meni muutama tunti tuolla kylpyhuoneessa poneja hinkatessa. Kiss Curlin kaulasaumasta näkyi mustaa töhkää, joten taistelin ponin pään irti. Muilla lähti päät nätisti irti ilman mitään taisteluja, mutta Kiss Curl ja Buttons pistivät kunnolla vastaan. Kummatkin joudun liimaamaan lopulta kiinni kun kaulaholkit olivat niin tiukassa, etten saanut niitä pelastettua. Tämä poni on vieläkin likoamassa, jotta saisin jalkojen sisäpuolelta viimeisestkin töhnät pois. YÖK! Peachy kärsi niin kovasta pippuriliasta ja kulumista, että se päätyi pesun ja kuivauksen jälkeen baittien kaveriksi. Pelastin sen hännän vielä talteen, kun se ei ollut kamalan pahannäköinen.
Hula Hula oli näistä poneista parhaassa kunnossa. Sillä on hieman hankaluuksia seisoa oikein, mutta en jaksanut alkaa vääntää sen jalkoja oikeampaan asentoon. Kaunis poni!
Vanilla Treat seisoo hassusti, mutta on muuten melko hyvässä kunnossa. Hieman jäi vielä jotain likaa, pitää putsailla vielä uudelleen. Muuten oikein sievä poni.
Lotissa tullut Cotton Candy oli itseasiassa minimaalinen upgrade aikaisemmalle CC:lle. Hieman kulumaa on symboleissa, mutta muuten todella kaunis poni.
Sunlight oli myös oikein hyvässä kunnossa. Pientä kulumaa, mutta muuten oikein sievä neitokainen. Shypose ponit on muuten kamalan hankalia kuvattavia..
Vielä en tiedä mikä on Milky Wayn kohtalo. Sen häntä oli huono, joten se sai luvan lähteä. Ponin symbolit ovat haalistuneemmat kuin aikaisemmallani ja sen naamassa on muoviin tarttuneita tahroja. Haluaisin luokitella ponin baitiksi, koska kaipaan yksisarvisponia pohjaksi, mutta en tiedä.. Voisi tämänkin koettaa vaikka myydä, jos ei mene niin sitten laittaisi baitiksi?
Postausta kirjoittaessani tajusin, että Lickety Split jäi kokonaan kuvaamatta. Poni seisoo tuolla yksinään ja saa luvan odottaa seuraavaa kuvauskertaa. Sen harja ja häntä ovat kuivat ja symbolit haalistuneet. Muuten siinä ei tainnut juuri vikaa olla.. Buttons on kylpyhuoneessa, mietin että millähän saisin sen poskista pippuriliat pois. Tosin myös pisti myös mietityttämään, että onko pippurilikaa olemassa myös punaisena, sillä nuo pienet pisteet Buttonsin poskissa ovat punaisia. Muutoin ihan samanlaista kuin aiemmin näkemäni pippurilika. Pitää katsoa, jos muistaisi ostaa hankausainetta ja testaisi sillä lähteekö ne pisteet. Buttons ei ole muutenkaan kovin hyvässä kunnossa, sen symbolit ovat haalistuneet ja häntä ainakin oli kuiva. Saas nähdä mitä siitä ponista tulee. Kiss Curl ainakin saa uudet karvat kunhan löydän roottausneulan varaneulat jostakin. Väärä väri tulee olemaan, mutta jääkin omaan kokoelmaan. On niin söötti poni kamalasta töhnästä huolimatta.